niedziela, 30 października 2016

Halloween czy Święto Zmarłych?

Halloween. Święto Zmarłych. A Ty? które święto obchodzisz? A może oba? 
Przebieranie się za potwory, chodzenie po domach i zbieranie cukierków, straszenie innych, oglądanie horrorów. To zdecydowanie święto niektórych z nas. Inni za to, wolą pojechać z rodziną na cmentarz, pomodlić się za ludzi, których nie ma już z nami na tym świecie. Jeśli o mnie chodzi, rok temu razem ze znajomymi postanowiliśmy się przebrać i zbierać cukierki chodząc po domach. Mega to wspominam! Jednak było to dla mnie tylko zabawa. Nic więcej. Zawsze jeżdżę z rodziną na cmentarz a potem na rodzinny obiad do Babci. Wieczorem właśnie w tym dniu, pojechałam zobaczyć jak pięknie wygląda cmentarz oświetlony jedynie blaskiem pochodzącym od tysiąca zniczy. Uważam, że Święto Zmarłych jest cudownym  świętem. Chociaż w tym jednym dniu przypominamy sobie o osobach bliskich lub dalszych nam, ale tych, których już z nami nie ma. Stawiając znicz, przychodząc i modląc się za osobę zmarłą, wykazujemy szacunek tej osobie. Pamięć jest bardzo ważna. Nie tylko w tym jednym dniu. Jednak mimo wszystko, fajnie, że takie święto istnieje. W końcu bez niego, cmentarz przez cały rok byłby ciemnym, cichym miejscem. Uważam, że jest to miejsce, które trzeba szanować. W końcu jak to gdzieś przeczytałam, "jest to miejsce naszej przyszłości", jednak nie warto teraz o tym myśleć. Mimo wszystko, nie rozumiem ludzi, którzy są w stanie tam śmiecić, przeklinać, czy biegać po grobach. Nie jest to ani trochę odpowiednie. Jestem pewna, że gdyby ktoś z nas zobaczył kogoś, kto skacze, biega i śmieci na grobie kogoś z naszej rodziny, nie byłoby nam miło. 


Chciałabym też  poruszyć temat "klaunów w Ameryce". Jest to teraz bardzo popularne, a jeśli nie wiecie o co chodzi, to polecam wyszukać na yt i obejrzeć kilka  filmików. Cała "moda" na to, polega w skrócie na tym, że ludzie przebierają się za klauny, jednak naprawdę straszne, trzymają w rękach np. piłę i tną sztucznego człowieka. Robią to wszystko aby przestraszyć nadchodzącą osobę. Jednak gdyby to było wszystko. Najczęściej gonią tych ludzi, niesamowicie ich przy tym strasząc. Jest to okropne. Lubię oglądać różnego rodzaju pranki jednak uważam, że to gruba przesada. Co fajnego jest w skakaniu na czyjś samochód, straszeniu innych, gonieniu ich? Niby to tylko żarty, ale nikt nie wie co kryje się pod maską klauna. A co jeśli to ktoś, kto może zrobić nam krzywdę? Halloween jest w Polsce bardziej postrzegane jako właśnie zabawa. Jednak jeśli bardziej zagłębimy się w temat, dowiemy się o tym czegoś więcej, gdyż ma to swoje mroczne strony. Ja jednak pozostaję przy tym, że Święto Zmarłych jest naszym Polskim świętem i to właśnie na nim powinniśmy się skupić, dlatego w tym roku, odpuszczam sobie chodzenie po domach.  A jeśli już, zwyczajne chodzenie po cukierki i dobra zabawa nikomu nie zaszkodzi
. A Wy co o tym sądzicie? Pochwalcie się w komentarzu :)!
Emily.
14 komentarzy:

 1. Ja jakoś nigdy nie zwracałam uwagi na Halloween, ale tutaj w Anglii jest to świetnie obchodzone i żałuję, że nie jest ono obchodzone również w Polsce, chociażby ze względu na dzieci, które miałyby świetną zabawę. Moim zdaniem Halloween nie koliduje ze Świętem Zmarłych, bo są to dwa różne święta w dwa różne dni. Co do klaunów..trochę się obawiam, bo tutaj w mojej okolicy w Anglii, też to się zaczęło i boję się wychodzić wieczorami z domu. ;)

  Pozdrawiam. ;)
  Mój blog - klik!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja nie obchodzę Halloween i jakoś specjalnie mnie do tego nie ciągnie, ale fajnie można się ubrać czy pomalować właśnie na to święto :)

  / Zapraszam na mój blog /

  OdpowiedzUsuń
 3. Halloween to pogańskie święto dlatego nie jest uznawane w Polsce. Fakt staje sie ono coraz bardziej popularne ale naszym świetem jest święto zmarłych. Nie mam nic przeciwko Halloween bo odbywa się dzień wczęsniej i uważam to tylko za zabawę :)
  Mój blog - Klik

  OdpowiedzUsuń
 4. jak dla mnie Halloween to świetna zabawa ;)
  zapraszam
  mój blog |KLIK|

  OdpowiedzUsuń
 5. Halloween to moje ulubione święto <3 Ale kolejnego dnia idę na groby, chociaż beznadziejne jest jak widzę, gdy niektórzy przychodzą tam raz do roku właśnie w te święto.
  A co do klaunów w Ameryce to sprawa jest znacznie poważniejsza, bo zdarzały się morderstwa, ale z tego co wiem, policja już sobie z tym poradziła i nie miało to nic wspólnego z Halloween.
  Mój blog, zapraszam :))

  OdpowiedzUsuń
 6. Halloween to bardzo fajna zabawa i nie widzę powodu, dla którego mielibyśmy go nie obchodzić. Pozdrawaim i zapraszam

  slavicpowerbeauty.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Halloween to święto kontrowersyjne. Ja osobiście nie mam z nim problemu, jako młodsze dziecko również zbierałam cukierki. Ale jestem osobą wierzącą i święto zmarłych też obchodzę. Jest to po prostu zwykła zabawa. Nie widze w tym nic złego. Pozdrawiam!
  Zza obiektywu

  OdpowiedzUsuń
 8. http://stylelifetravelfood.blogspot.com/?m=1
  Zapraszam :p

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja osobiście nie obchodzę Halloween, a jedynie Wszystkich Świętych, jednak uważam, że Halloween to całkiem fajne święto i nie mam nic do osób, które je obchodzą ;)

  BY-KAYLA-BLOG.BLOGSPOT.COM-KLIK

  OdpowiedzUsuń
 10. ja nic do halloween nie mam aczkolwiek sama nie obchodzę ponieważ jestem już za stara :) a co do tych klaunów to też uważam, że to przesada..
  mvgdalena

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja osobiście ide na cmenatrz a w przebieranie i chodzenie po domach zbytnio sie nie bawie ;)
  Jeżeli już to przebieranie, malowanie i lecimy na dyskoteke :)
  -Mój blog-

  OdpowiedzUsuń
 12. Fajnie napisane, myślę, że wiele osób obchodzi oba :)
  zapraszamy w wolnej chwili :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja może, nie tyle obchodzę Halloween, co po prostu lubię się pobawić w jakiś upiorny makijaż i jakieś zabawy, ale nie w chodzenie po domach. Uważam, że Święto Zmarłych jest ważne i powinno się je szanować. Sprawa klaunów faktycznie nie jest ani trochę zabawna, słyszałam, że ta "moda" przyszła też do Polski. ;/ Pozdrawiam ! /~Claydi
  Nasz blog - Zapraszam :) http://unpredictabble.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Assalamualaikum Salam sejahtera untuk kita semua, Sengaja ingin menulis
  sedikit kesaksian untuk berbagi, barangkali ada teman-teman yang sedang
  kesulitan masalah keuangan, Awal mula saya mengamalkan Pesugihan Tanpa
  Tumbal karena usaha saya bangkrut dan saya menanggung hutang sebesar
  1M saya sters hampir bunuh diri tidak tau harus bagaimana agar bisa
  melunasi hutang saya, saya coba buka-buka internet dan saya bertemu
  dengan KYAI SOLEH PATI, awalnya saya ragu dan tidak percaya tapi selama 3 hari
  saya berpikir, saya akhirnya bergabung dan menghubungi KYAI SOLEH PATI
  kata Pak.kyai pesugihan yang cocok untuk saya adalah pesugihan
  penarikan uang gaib 4Milyar dengan tumbal hewan, Semua petunjuk saya ikuti
  dan hanya 1 hari Astagfirullahallazim, Alhamdulilah akhirnya 4M yang saya
  minta benar benar ada di tangan saya semua hutang saya lunas dan sisanya
  buat modal usaha. sekarang rumah sudah punya dan mobil pun sudah ada.
  Maka dari itu, setiap kali ada teman saya yang mengeluhkan nasibnya, saya
  sering menyarankan untuk menghubungi KYAI SOLEH PATI Di Tlp 0852-2589-0869
  Atau Kunjungi Situs KYAI www.pesugihan-uang-ghaib.com agar di
  berikan arahan. Supaya tidak langsung datang ke jawa timur, saya sendiri dulu
  hanya berkonsultasi jarak jauh. Alhamdulillah, hasilnya sangat baik, jika ingin
  seperti saya coba hubungi KYAI SOLEH PATI pasti akan di bantu Oleh Beliau

  OdpowiedzUsuń