poniedziałek, 12 czerwca 2017

Ideał 21 wieku, czy zwykła obsesja?

Świat wykreował ideał piękna. W dzisiejszych czasach, każdy z nas czuje się pod presją społeczeństwa. W sumie nic dziwnego, skoro z każdej strony słyszy się, że dziewczyna powinna być chuda, mieć przerwę między nogami, nieskazitelną cerę i powinna być idealna. No niestety, ideałów nie ma, a może to nawet lepiej. Nie porównuj się do innych. Jesteś jaka jesteś i możesz się jedynie "ulepszać", ale nigdy nie zmieniaj się przez wpływ społeczeństwa. Dla każdego piękno oznacza coś innego, jedni zwracają uwagę na te wewnętrzne, inni tylko na zewnętrzne. Dlaczego więc, w mediach wykreowano ideał, do którego wciąż uparcie dążymy? Czy naprawdę warto? 


Anoreksja. Problem 21 wieku. Dotyczy on wielu osób, a my możemy nie mieć o tym pojęcia. To wszystko zaczyna się niewinnie. Wyzwiska, presja i chęć zmiany. Osoba chce schudnąć od razu, szuka jak najskuteczniejszego sposobu, głodzi się Efekty są szybko, jednak pojawiają się również te negatywne, w zdrowiu. Ale nie obchodzi ich to, skoro się udało, to głodówka przez kolejne kilka dni na pewno też pomoże, kiedy już osoby wpadają w ten tok myślenia, bardzo ciężko im się z tego wyplątać. Wszystko jednak zaczyna się w głowie. Najpierw patrzysz w lustro, uważasz, że jesteś gruba i pomimo tego, że chudniesz, to wciąż widzisz się 5 razy grubsza. Patrzysz w lustro, a w twoim mózgu, krąży wciąż jedna, nie dająca ci spokoju myśl: schudnij. Pomoc takim osobom, jest niesamowicie potrzebna, gdyż po pewnym czasie mózg przestaje już pracować, organizm jest tak wyczerpany, że z trudem wykonuje już zwykle, codzienne czynności.
 Czy nie lepiej schudnąć zdrowo i nie wyrządzać dla siebie tak wielkiej krzywdy?

Myślę, że najpierw powinniśmy zmienić tok myślenia. Wyglądajmy jak chcemy i nie oczekujmy od kogoś, że będzie ubierał się tak, jak my chcemy. Życie jest zbyt krótkie by narzekać :)
Emily.

17 komentarzy:

 1. Mądrze napisane, w 100% zgadzam się z treścią posta.
  Piękno? Dla każdego oznacza coś innego.
  Świetne zdjęcia, bardzo podoba mi się Twoja bluzeczka :)
  Pozdrawiam!

  lublins.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Mądry wpis. Stylizacja świetna. Nic dodać, nic ująć- Super :)
  MÓJ BLOG
  Odwdzięczam się za każdą obserwacje :)

  OdpowiedzUsuń
 3. To prawda wkurza mnie "idea" idealnej kobiety, która ma być chuda i jednocześnie ma mieć cycki i dupę, i don't like it. Post super, ale troszkę przeszkadzały mi te zdjęcia. Jak byś chciała to zmienić to śmiało możesz do mnie napisać.

  http://sar-shy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Chyba jest coś ze mną nie tak. Nie czuje tej presji o której mowa. Nie zrozumiem ludzi którzy porównują się do wszystkich. Problem tkwi w toku myślenia. Słowa "pokochaj Siebie taką jaka jesteś" też są złe. Nie mam i nigdy nie miałam parę kilogramów za dużo. Nie dostrzeganie w Sobie jakiegoś problemu np. otyłości, która wynika z lenistwa(nie mówię tu o osobach chorych) też jest problemem. Bo wygodniej jest poleżeć, nie trzymać diety wmawiając Sobie że wszystko jest okej. Czy chorowałas na anoreksję? Uważam że na takie tematy powinna się wypowiadać osoba która rzeczywiście się tym zajmuje lub sama niestety sama to przeżywała. Nie odbierz komentarza jako "ataku" na Ciebie, po prostu uważam że są dwie strony medalu. I że trzeba na swój wykreowany ideał ciężko za pracować a nie się głodzic.
  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślę, że ważnym krokiem jest nie porównywanie się do innych. Wydaje mi się, że z tego po prostu się wyrasta.
  Mądry post!
  MÓJ BLOG

  OdpowiedzUsuń
 6. Zgadzam się z Twoimi słowami ^^ Nie warto zmieniać się dla społeczeństwa, ponieważ zawsze znajdzie się taka osoba, której coś nie będzie odpowiadało. Idealnego człowieka nie ma, nie było i raczej nie będzie, ale zawsze warto ulepszać własną wersję siebie ^^ Pozdrawiam!
  wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Great post! Photos are amaizing!
  Hope you'll leave a comment here and click on link :) --> http://beautyshapes3.blogspot.hr/2017/06/summer-outfit-zaful.html

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo ładne zdjęcia!
  Dobry temat wybrałaś.
  Wkurzający jest ten instagramowy czy tumblrowy ideal piękna, który zazwyczaj jest sztuczny :D

  http://live-telepathically.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Anoreksja to poważna choroba, z ktora ciężko wygrać :) Media mają duży wpływ na dzisiejszy wygląd społeczeństwa :)

  xclaudia-wojcik.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Anoreksja to poważna choroba i nie wolno jej lekceważyć. Bardzo ładnie wyglądasz ;)
  MÓJ BLOG

  OdpowiedzUsuń
 11. Super post <3 co powiesz na wymiane obs. ?

  http://veronicallmee.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. I'm following you now to get updates from your blog, hope you would like to follow back. Thanks much.
  https://chicporadnik.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Masz rację, to ludzie wykreowali ideał piękna i często oceniają innych według utartego już schematu. Powinniśmy jednak pamiętać, że ideały nie istnieją, a to, że każdy z nas jest inny, czyni nas wyjątkowymi. Nie warto więc upodabniać się do kogoś, bo będąc sobą, jesteśmy najwięcej warci. :)
  ohmylifex.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Dla mnie piękne na świecie jest to, że każdy jest inny i na swój sposób piękny. Świetny post, ale strasznie ciężko mi się go czytało, przez to, że jest tak malutka czcionka ;/ Może w następnym poście powiększ ją? Taka moja mała sugestia :)

  Uśmiech dla Ciebie i miłego dnia! :)
  Zapraszam do mnie

  OdpowiedzUsuń
 15. Nikt nie jest idealny i nie powinniśmy tych ideałów szukać tylko zaakceptować siebie takimi jakimi jesteśmy.

  Pozdrawiam, nataa-natkaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 16. Z pewnością nie warto. Słowa takie jak "piękno" czy "ideał" każdy interpretuje inaczej. Moda się zmienia, nie zawsze na lepsze. Przechodząc koło wystaw z m.in. ubraniami, często zastanawiałam jakim cudem to wyszło i się sprzedaje. Jeżeli chodzi o anoreksję, to nie miałam z nią styczności i całe szczęście.

  https://odbicie-lustra.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń